حسن احسانی نژاد

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افجنگ تحميلي آزمون دیگری بود تا حسن ارادتش را به امام خميني(ره) ثابت کند. جنگ که شروع شد حسن مسئول تعاون سپاه کرج بود. او حضور در شهر را تاب نیاورد و به جبهه رفت.تولد

[ویرایش]

هفده بهمن ۱۳۳۲ در روستای کوشک الموت در استان قزوين به دنیا آمد. پدرش علي اکبر، براي تربيت اسلامي و مذهبي او تلاش زیادی انجام داد. او تحصيلاتش را تا سال سوم راهنمايي در روستای کوشک ادامه داد و سپس برای گذراندن دوره متوسطه به قزوين مهاجرت کرد. حسن پس از اخذ مدرک ديپلم راهی تهران شد تا خدمت سربازی را انجام دهد.

مبارزات انقلاب

[ویرایش]

او در زمان انجام خدمت سربازی با اندیشه های امام خمینی(ره) آشنا شد. این آشنایی باعث شد حسن مشتاقانه به موج خروشان مردم انقلابي ایران بپیوندد. مردمی که اراده کرده بودند بساط ظلم و فساد حکومت پهلوی را از ایران برچینند.
حسن با پخش اعلاميه های امام خمینی(ره) مردم را نسبت به ظلم رژيم شاه آگاه می ساخت. او با اینکه سرباز بود و شرکتش در تظاهرات و مبارزات برعلیه شاه تبعات سختی برایش داشت امام بی توجه به این مخاطرات در تظاهرات بر علیه حکومت شاه شرکت می کرد.

ورود به سپاه

[ویرایش]

انقلاب اسلامی در بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید و حالا باید از این انقلاب نوپا پاسداری می شد. حسن در اولین روزهای تاسیس سپاه درسال ۱۳۵۸ به عضویت این نهاد مقدس در کرج درآمد. محل خدمت او در کرج بود اما با آغاز شورش ضد انقلاب درکردستان و تعرض دشمنان به جان و ناموس مردم ، حسن عاشقانه به مرزهاي غربي کشور رفت و به یاری هم وطنان کرد زبان شتافت.

حضور در جبهه

[ویرایش]

جنگ تحميلي آزمون دیگری بود تا حسن ارادتش را به امام خميني(ره) ثابت کند. جنگ که شروع شد حسن مسئول تعاون سپاه کرج بود. او حضور در شهر را تاب نیاورد و به جبهه رفت. او زمانی هم که در جبهه نبود با آغاز هر عمليات خودش را به جبهه می رساند تا در عملیات شرکت کند.مدتی که از جنگ گذشت حسن رئیس ستاد لشکر ۱۰ سيدالشهدا (ع) شد.

شهادت

[ویرایش]

حسن در تمام مسئولیت هایی که داشت، مجاهدات و تلاش زیادی در راه تحقق حکومت اسلامی انجام داد. این سردار دلاور سرانجام در روز بيست و هشتم بهمن ماه سال ۱۳۶۴ در عملیات والفجر۸ که برای آزاد سازی شبه جزیره فاو از ظلم حکومت بعث صدام اجرا شد، به شهادت رسید.
پيکر پاک حسن پس از تشییع توسط مردم خداجوی کرج، در گلزار شهداي امام زاده محمد(ع) کرج به خاک سپرده شد تا پرچمی باشد برای عزت و افتخار ایران اسلامی. سه فرزند از حسن به يادگار مانده اند تا ادامه دهنده راهش باشند.
[[رده:شهیدان ستاد]

جعبه ابزار