ابراهیم اسدی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افمن در نظرم شهيد شدن را از عسل شيرين تر مي دانم اما مي خواهم كربلا را ببينم اما مي خواهم ببينم كه تا آخر اين كار به كجا مي انجامد. به هر حال من اين جاني كه دارم در اختيار صاحب خود گذاشتم وچون ما را او آفريده و هر كاري كه صلاح بداند آن رابكند . اما از خدا يك خواهشي دارم و آن اين است كه بعداز مردن تمامي گناهاني كه كرده ام عفو كند .وصیت نامه

[ویرایش]

بسم الله الرحمن الرحيم
لاَّ يَسْتَوِي الْقَاعِدُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ غَيْرُ أُوْلِي الضَّرَرِ وَالْمُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ فَضَّلَ اللّهُ الْمُجَاهِدِينَ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ عَلَى الْقَاعِدِينَ دَرَجَةً وَكُلاًّ وَعَدَ اللّهُ الْحُسْنَى وَفَضَّلَ اللّهُ الْمُجَاهِدِينَ عَلَى الْقَاعِدِينَ أَجْرًا عَظِيمًا
مؤمنانی که بدون بیماری جسمی و بدون عذر دیگر در خانه نشستند و به جهاد نرفتند با مجاهدانی که با اموال و جانشان در راه خدا جهاد کردند یکسان نیستند، خداوند جهادگران با مال و جان را به مرتبه ای مهم بر خانه نشینان برتری بخشیده است، و هریک از این دو گروه را به تناسب ایمان و عمل صالحشان وعدۀ پاداش نیک داده، و جهادکنندگان را بر خانه نشینانِ بی عذر به پاداشی بزرگ برتری داده است .

ما مي رويم تا خط امام باقي بماند. سلام بر امام موعود ( عج) و بر نائب اش امام خميني و سلام به خانواده شهدا كه به گفته امام عزيزمان نور چشم اين ملتند و شما پدر و مادرم از خانواده شهدا هستيد . پدر و مادر و برادرانم ، هموطنان عزيزم اين شهيداني كه در راه خدا قتال و جنگ مي كنند و كشته مي شوند سنگرهايشان را خالي نگداريد ، ممكن است بر اثر خالي گذاشتن روشنائي برود و جاي خود را به شب بسپارد .بخصوص به مادران و پدران اين خالي گذاشتن را مي گوئيم كه مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگيري كنيد كه فردا در محضر خدا نمي توانيدجواب زينب(س) را بدهيد كه داغ ۷۲ شهيد را تحمل نمود . همه تان مثل خاندان وهب جوانتان را به جبهه هاي نبرد بفرستيد و حتي جسد او را هم تحويل نگيريد،زيرا مادر وهب فرمود : پسري را كه در راه خدا داده ام پس نمي گيرم . نميريد كه حسين ( ع) در ميدان جنگ شهيد شد ،حضرت علي ( ع) در محراب شهيد شد ،بايد ما هم مثل آنهاباشيم . اگر هم نتوانستيم مثل آنهابشويم راه آنها را برويم ونگذاريم خون شهيدان خودمان به هدر برود.

وصیت به مردم

[ویرایش]

برادرها استغفار و دعا را از ياد نبريد كه بهترين درمانها براي تسكين دردهاست و هميشه بياد خدا باشيد و در راه او قدم برداريد و هرگز دشمنان خدا نمي توانند در بين شما تفرقه بياندازند و شما را نمي توانند از روحانيت و احكام الهي جدا كنند . جداً براي امام عزيزمان دعا كنيد كه عمرش تا انقلاب مهدي باشد ، حتي كنار مهدي باشد .

وصیت درباره امام خمینی

[ویرایش]

قدر امام رابدانيد اين امام است كه ۵۰ سال نماز شبش ترك نشده و در بيماري و تبعيدي ، حتي در هنگام سفر كردن در هواپيما كه به ايران مي آمد كه همه خوابيده بودند اما امام در طبقه بالا نماز شب مي خواند . نمي دانم از نزديك ديده ايد يا نه در گونه هايش آثار اشك است كه حكايت از شب زنده داري امام مي كند .
ديگر چيزي نيست كه به هموطنان عزيزم بنويسم فقط به آنهايي كه امكان جبهه آمدن را دارند و وظيفه خود نمي بينند كه به جبهه بيايند و ازقرآن و اسلام دفاع كنند خواهشم اين است كه در تشييع جنازه و عزاداري من شركت نكنند . من در نظرم شهيد شدن را از عسل شيرين تر مي دانم اما مي خواهم كربلا را ببينم اما مي خواهم ببينم كه تا آخر اين كار به كجا مي انجامد. به هر حال من اين جاني كه دارم در اختيار صاحب خود گذاشتم وچون ما را او آفريده و هر كاري كه صلاح بداند آن رابكند . اما از خدا يك خواهشي دارم و آن اين است كه بعداز مردن تمامي گناهاني كه كرده ام عفو كند .
ابراهیم اسدی

پانویس

[ویرایش]
 
۱. نساء(۴)،آیه ۹۵    
رده‌های این صفحه : شهیدان استان آذربایجان شرقی
جعبه ابزار